Днес мнозина говорят за баланса между работата и живота, но наистина ли е необходимо? Да, някои отиват с глава на работа или, обратно, са заети изключително от семейството, но е толкова лошо? Ето какво мисли треньорът и авторът на програмата за трансформация за жени Ирина Прачева за това.

1. Да осъзнае причината за дисбаланса

Всеки дисбаланс има причина и за да го елиминирате, първо трябва да го идентифицирате. Често хората се потопят с главите си на работа поради липсата на любов, разбиране и уважение у дома, проблеми с близките-тоест, те се опитват да компенсират професионалните успехи това, което не получават в семейството.

Клиентът ми Елена, успешен топ мениджър и майка на три деца, не просто ходи всяка сутрин, но буквално лети да работи. Там нейните подчинени я идолизират и я оценяват, тя слуша мнението си и гласът й често става решаващ. Прекосил офиса на офиса, Елена се чувства уверена, необходима, необходима. Тя прекарва много време на работа, разполага с сто процента и бързо се издига по стълбището на кариерата.

И у дома тя чака съпруга си Олег. На практика не работи, прекарва по -голямата част от времето на компютъра и обвинява другите в своите неуспехи. Въпреки факта, че самият той не е постигнал нищо, той е сигурен, че домакинството трябва да му се подчинява. Олег постоянно омаловажава Елена, намира недостатъци във външния си вид и поведението. От дълго време няма любов, Елена не се развежда със съпруга си само заради деца. А също и защото тя просто няма време да мисли за това, което наистина иска. Елена току -що изтича от къщата, където е дълбоко нещастна, да работи, където е добре.

Другият ми клиент, Александър, изгради кариерата си в корпорацията до 35 години и кара няколко бизнеса паралелно, прекара 16-18 часа на работа и дори уикенда му беше зает с бизнес срещи. Накрая, след като постигна всичко, за което мечтаеше, Александър разбра, че над 13 години брак той и съпругата му се отдалечиха един от друг и те нямаха за какво да говорят, с изключение на децата. Клиентът ми веднъж настоя, че съпругата му не работи и се занимава с деца, но след това разбра, че се отегчава от нея. Той започна да бяга от скука и истории по въпросите на домакинството и прекарва все повече време с бизнес партньори.

За щастие той осъзна, че вътре в празнотата, което означава, че е време да спре, пауза в кариерата му. След като се огледа, той разбра, че много връстници изпитват средна криза, те се развеждат със съпругите си. Но той не искаше да повтаря този сценарий, за него беше важно да върне отношенията си със съпругата си. Именно с тази молба той дойде при мен за консултация.

Генералът в тези истории Повече е, че героите избягаха от семейни проблеми в офиса. Поради недоволство от връзката, имаше насочване към кариерата и бизнеса.

2. Искам да се променят

За да се отървете от „изкривявания“, трябва искрено да искате да намерите баланс. Звучи банално, но на практика често се сблъсквам с факта, че клиентите се оплакват от липсата на хармония между кариера и семейство, но не само не се опитват да го намерят, но по същество не искате това. И в същото време те изпитват угризения поради факта, че отделят малко време на семейството или са разстроени, че нямат други интереси, с изключение на кариерата. Но щом човек наистина искаше да се промени, всичко останало е въпрос на технология.

Щом Елена и Александър осъзнаха истинските причини за дисбаланса, те разбраха, че искат да намерят хармония, те успяха бързо да възстановят живота си.

Друг клиент, Мария, се консултира с това искане: тя иска да бъде не само собственик на модно кафене и звезда в Instagram (екстремистка организация, забранена в Русия), която редовно споделя тайните за изграждане на успешен бизнес с журналисти, но и любима жена. По време на сесиите обаче се оказа, че Мери обича да бъде звезда на женска бизнес общност и тя беше страшна да започне нова връзка (по това време клиентът ми беше разведен, един отгледа двама сина и не си спомняше кога беше на среща).

По сърце Мария много се страхуваше от връзката, спомняйки си болката, която бившият й хъспад я причини. Страхът и ограничаването на убежденията й попречиха да се движи в тази посока. Но в бизнеса всичко й беше лесно: Мария знаеше какво иска и отиде на това, разчитайки само на себе си. Приоритетната задача беше да се отървете от страховете и фалшивите убеждения относно мъжете. Едва след като събуди желание да се срещне с любовта.

3. Поставете гол

Щом Елена и Александър искаха да спечелят семейно щастие, те си поставиха целта да постигнат хармония между кариерата и личния живот. За успешните хора целта -определянето е разбираем и ефективен инструмент. И двете реализирани: където фокусът на тяхното внимание е – има енергия, следователно, ако обръщате внимание на постигането на баланса всеки ден, в крайна сметка те непременно ще го достигнат.

Помогнах да запазя целта си във фокуса на вниманието. Моята „ужасна сън. Винаги си поставях целта да постигна успех не само в кариерата си, но и в семейството, да се стремя към баланс и хармония. Запитах се: „Какво мога да направя днес, за да не стана като Lyudmila Prokopeevna?" – И въпросът ми помогна да внимавам към женствеността и красотата.

4. Образуват ясно виждане

За да поставите целта правилно, трябва да формирате ясна визия за баланса между кариерата и семейството. Струва си да се направи това не сам, но с близки: затова по -добре ще се разпознаете и да разберете какво е важно за вашето семейство. Този процес се обединява, дава усещане за общност. В някои семейства са необходими няколко седмици, за да се формира визия за техния идеален живот: всички домакинства се присъединяват към процеса и се наслаждават.

Не пропускайте тази стъпка, защото може да се окаже, че децата ви имат съвсем различни желания и идеи за хармония. Работейки върху визия за идеален живот, например, Михаил разбра, че синът му е много важен за присъствието си в състезания. Момчето искаше татко да се боли за него, подкрепя се, гордее се с постиженията си. Но не е нужно да го пренасяте на тренировките сутрин. Ако не беше обсъждал това със сина си, той със сигурност ще се опита да възстанови графика си, за да вземе момчето, но ще продължи да пропуска конкуренцията.

5. Използвайте интелигентния метод

Първоначалната цел – да се намери баланс между работа и семейство – трябва да бъде поставена с помощта на интелигентна технология. Зад всяка буква от името крие критериите за ефективност: s (специфично) – по -специално, m (измерим) – измерим, a (постижим) – постижими, r (подходящи) – значителни, t (обвързани с времето) – ограничена във времето.

Най -често срещаната грешка е надценяването на бара. Например, Владимир е максималист и е бил първият. Решавайки да установи отношения със съпругата си, той си постави целта да се връща вкъщи всеки ден в седем вечерта. Тази цел се оказа недостижима и нереалистична: в продължение на много години тя работи до десет вечерта и толкова рязко променяйки графика, предназначен да постави бизнес. Поправихме целта му: Владимир реши, че ще се прибира два пъти седмично не по -късно от осем вечерта и ще общува със съпругата си. За тяхната двойка това се превърна в голям напредък и беше възможно без допълнителен стрес и негативни последици за работата.

След като си поставим цел по интелигентния метод, най -накрая можем да започнем да действаме и всеки ден на малки стъпки, за да се приближим до хармоничен и щастлив живот.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabilir?